Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

  • Українська
  • Polski

Україна протягом та після війни: Ярослав Романчук став спікером у межах міжнародної конференції «Україна під час війни. Економіка. Безпека. Енергетика. Перспективи відновлення»

6 жовтня у Варшаві відбулась міжнародна конференція «Україна під час війни. Економіка. Безпека. Енергетика. Перспективи відновлення», у межах якої виступив адвокат, керуючий партнер EUCON, голова Правління Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук.

Організаторами заходу стали Українська Асоціація платіжних систем (УАПС), організація Atlantic Council та український транзакційний банк IBOX BANK.

Урядовці, політики, експерти з економіки, фінансів, банківської сфери, енергетики, представники бізнесу протягом трьох тематичних блоків«Економка та безпека», «Енергетика» та «Перспективи відновлення України», обговорили актуальну економічну ситуації в Україні та у глобальному контексті, міжнародні інструменти підтримки, шляхи стабілізації банківської системи протягом дії воєнного стану, проблеми та методи їх розв’язання у галузі енергетики, а також перспективи відбудови України у післявоєнний період.

Ярослав Романчук виступив у межах першого блоку «Економіка та безпека» із темою «Вплив релокації українського бізнесу до країн ЄС на економічну безпеку України». Протягом спічу пан Ярослав окреслив особливості процесу релокації бізнесу до країн Європи на прикладі релокації у Польщу в умовах війни в Україні, проаналізував ряд проблем, із якими стикаються підприємці, аспекти щодо легалізації підприємницької діяльності у країнах ЄС на польському прикладі, а також розглянув ризики щодо сплати податків у розрізі українського і польського податкового законодавств.

Спікерами конференції також стали: Джон Хербст – 5-ий Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні, директор Євразійського центру ім. Д.Патрічіу при Атлантичній раді США; Катерина Рожкова – перша заступниця Голови Національного Банку України; Владислава Магалецька – радниця віцепрем’єр-міністра України, екс-заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України; Оксана Маркарова – Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні, екс-Міністр фінансів України; Олександр Бевза – екс-директор Департаменту Ліцензування Національного банку України; Костянтин Кошеленко – заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації; Алан Райлі – англійський політичний діяч з питань енергетики та конкуренції, старший науковий співробітник Глобального енергетичного центру Атлантичної Ради, вчений-юрист, соліситор  Верховного суду Сполученого Королівства; Ольга Хакова – заступниця директора з європейської енергетичної безпеки Глобального енергетичного центру Атлантичної Ради США; Уільям Тейлор – 6-го Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні, віцепрезидент Інституту миру США; Тимофій Милованов – Президент Київської школи економіки, професор Пітсбургського університету, Голова наглядової ради у Державному концерні «Укроборонпром», радник Голови офісу Президента, екс-Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України тощо.