Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

 • Українська
 • Polski

Фінансування

Перед українськими підприємцями та інвесторами, які мають наміри довгострокового та стабільного розвитку бізнесу на ринках ЄС та вже започаткували компанію в Польщі, відкриті широкі можливості залучення додаткових фінансових ресурсів на вигідних умовах.

Звертаємо увагу, що польські компанії, засновниками яких є нерезиденти, можуть претендувати на отримання фінансування на рівних правах із іншими польськими компаніями.

Серед класичних форм фінансових інструментів у Польщі широко застосовуються різні види кредитування, лізинг, позики, банківські гарантії, венчурні вклади, IPO на фондовому ринку. Відсоткові ставки та комісійні платежі є низькими у порівнянні із фінансовим ринком України, а процедура спрощена.

Проте значною перевагою роботи в польській юрисдикції у порівнянні із іншими країнами ЄС є доступ до таких нестандартних інструментів залучення фінансових ресурсів як програми фінансування, які надаються з державних фондів або фондів ЄС, а також переваги діяльності в Спеціальних економічних зонах, які в переважній більшості є безповоротними дотаціями (тобто є безкоштовними та не потребують повернення).

Відзначимо, що в Польщі немає обмежень на проведення операцій в іноземній валюті. Крім того, зареєстровані в Польщі компанії можуть отримати фінансування з джерел, які знаходяться за межами країни. Джерелами фінансування можуть стати структурні фонди та Фонд солідарності Європейського союзу, програми міжнародних фінансових організацій та комерційних структур.

Банківське кредитування

Комерційні банки в Польщі кредитують бізнес, здебільшого, після мінімального терміну роботи на польському ринку протягом року.

Для отримання фінансування новостворені компанії можуть звернутись до Агентства регіонального розвитку в кожному воєводстві, які кредитують компанії мікро, малого та середнього бізнесу. Агентство фінансує польські компанії як по програмам фонду ЄС, так і по власним програмам.

Основними вимогами для отримання кредиту на розвиток бізнесу є реєстрація фірми, ведення бізнесу, а також реалізація отриманих інвестицій на території відповідного воєводства Польщі (Такі кредити розподіляються на регіональному рівні).

Програми кредитування охоплюють переважно цілі на розвиток бізнесу та впровадження інноваційних технологій: придбання обладнання, різноманітні інноваційні програми.

Для прикладу, програма кредитування на розвиток бізнесу у сумі до 400 000 PLN (100 000 EUR) може бути розрахована на термін погашення до 5 років за відсотковою ставкою від 3,5% до 6,5%. Додаткові комісійні витрати складуть близько 1,5%. У якості застави може виступати рухоме та нерухоме майно (в тому числі те, що придбавається за кредитні кошти), а також гарантії спеціального гарантійного фонду. Кредити у сумі до 50 000 PLN зазвичай не потребують застави.

Відсоткові ставки під інвестиційний банківський кредит можуть бути на рівні 4,5-8% для працюючої не менше 1 року компанії та 5-10% для новоствореного бізнесу. Таке кредитування вимагає наявності бізнес-плану та мінімальної участі підприємця у інвестиціях не менше 10%.

Кредитування оборотного капіталу компанії в Польщі можна отримати під 4-8%.

Варто враховувати, що під програми кредитування банк може також вимагати страхування кредиту.

Окрім цього польські компанії можуть користуватись овердрафтами, залучати фінансування через Варшавську фондову біржу, отримувати фінансування безпосередньо від стратегічних інвесторів тощо.

Експортне кредитування

У Польщі Банк національної економіки BGK реалізує програми фінансової підтримки експорту, що дозволяє експортерам вчасно та гарантовано отримувати кошти за поставлену продукцію, а контрагенту-покупцю – продукцію без відволікання оборотних коштів або у випадку обмеженості у ліквідних активах. У рамках програми BGK надає кредитування іноземним компаніям-покупцям товарів та послуг, їх банкам, а також польським експортерам для виконання експортних контрактів.

Будь-яка компанія, що зареєстрована в Польщі, а також покупці польських товарів можуть скористатись програмою.

Програма фінансової підтримки експорту має наступні переваги як для експортерів, так і для покупців-імпортерів:

1) можливість фінансування іноземного партнера при придбанні польських товарів та послуг;

2) експортер швидко отримує оплату за товари, а кредитні ризики покладаються на BGK;

3) можливість рефінансування торгового кредиту;

4) гарантування оплати для реалізації експортної продукції.

 

Програми дотацій та субсидій в Польщі

Ряд дотацій, які надаються з державних та європейських фондів, є безкоштовною фінансовою допомогою для реалізації інвестицій, що не підлягає поверненню чи відшкодуванню. На період 2014-2020 роки заплановано виділити фінансування для польських компаній на суму понад 100 млрд €

Різноманітні програми дотацій та субсидій існують в залежності від локації компанії, галузі, технологічного розвитку, обсягів інвестицій тощо.

Ось перелік деяких програм:

 • Інфраструктура та Середовище;
 • Інтелектуальний Розвиток;
 • Знання-Навчання-Розвиток;
 • Польща Цифрова;
 • Польща Східна;
 • Технічна Допомога;
 • Програма Європейської Територіальної Співпраці;
 • регіональні програми.

До пріоритетних напрямів діяльності, на які виділяється фінансування з європейських фондів, належать:

 • інфраструктура;
 • навколишнє середовище;
 • транспорт і логістика;
 • енергетика;
 • трудові ресурси та людський капітал;
 • інноваційні технології;
 • телекомунікації;
 • ІТ;
 • розвиток Східної Польщі;
 • розвиток територіального самоуправління;
 • туризм;
 • охорона здоров’я.

Для отримання фінансування потрібно підготувати пакет документів та подати заявку до державного органу, який відповідальний за виділення та освоєння коштів програми.

Польський уряд приділяє значну увагу підтримці та розвитку інноваційних виробництв.

Якщо для виробництва якісної нової продукції або надання інноваційних послуг компанія придбаває продукти інтелектуальної власності або наукові розробки, державою відшкодовується до 50% понесених витрат.

Управління коштами, які виділяються з державного бюджету та фондів ЄС для підтримки підприємництва в сферах інноваційної економіки, людського капіталу та розвитку Східної Польщі, забезпечується спеціальною урядовою структурою – Польською агенцією з розвитку підприємництва.

За дотаціями в рамках програм, які фінансуються з фондів Євросоюзу, може звернутись будь-яка компанія, яка зареєстрована та провадить діяльність на території Польщі. Кошти можуть бути виділені на закупівлю обладнання, матеріалів, машин, операційних систем, а також на рекламу та витрати на юридичні послуги.

Фінансування з національних та регіональних фондів Польщі виділяється на захист навколишнього середовища та управління водними ресурсами шляхом фінансової підтримки підприємців, які інвестують в розвиток екологічно чистих технологій. Також польський уряд надає пряме субсидування довгострокових проектів, які передбачають створення нових робочих місць або капітальне будівництво.

 

Спеціальні економічні зони Польщі

Інформація у процесі підготовки

Індустріальні та технологічні парки

Інформація у процесі підготовки