Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

  • Українська
  • Polski

IV міжнародний форум «ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ» в Польщі, 12 травня 2016 року, Варшава

12 травня 2016 року у Варшаві відбувся IV міжнародний форум «ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ» в Польщі, в якому взяли участь понад 200 представників бізнесу, державної влади, органів місцевого самоврядування та фінансових інституцій з Польщі та України.

Форум відбувся за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства розвитку Республіки Польща та під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні та Посольства України в Республіці Польща.

Організаторами форуму виступили Асоціація українського бізнесу в Польщі, Міжнародний правовий центр EUCON, Польсько-українська господарча палата, Міжнародний аудиторський союз.

Відкриваючи форум, президент Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук не тільки зупинився на підсумках минулих двох років економічного співробітництва обох країн, а й висловив сподівання на найближчі перспективи. Деякі польські інвестиційні проекти, які планувалися до реалізації на українському ринку, зараз заморожені. Тому 2016-2017 роки можуть стати показовими з точки зору активізації польських інвестицій в Україну.

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця звернув увагу на те, що економічний інтерес до України зростає, про що свідчать деякі непрямі факти: зросла кількість учасників бізнес-форуму, вдвічі збільшилася кількість авіарейсів і т.д. Андрій Дещиця також повідомив, що Міжурядова українсько-польська комісія, яка не збиралася вже кілька років у зв’язку з переформатуванням уряду, в найближчі кілька місяців проведе своє засідання.

Про роль Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у стимулюванні стабільного економічного  розвитку України у співпраці із зовнішніми партнерами говорив Андрій Демчук, директор Департаменту Міністерства. Він зазначив, що одна із його основних місій на форумі – це сприяти проведенню засідання Міжурядової комісії».

GEX_3152

У рамках форуму також відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією українського бізнесу в Польщі та Міжнародним товариством польських підприємців в Україні, що започаткує новий етап в підтримці українського бізнесу при виході на ринки ЄС через юрисдикцію Польщі.

Окрему увагу було зосереджено на транспортній галузі України. Відомий польський топ-менеджер Войцех Балчун, який повинен очолити «Укрзалізницю», під час свого виступу зазначив, що нове призначення ставить перед ним величезний професійний виклик. Український уряд поклав на нього високі надії, і він запевнив учасників, що всіляко намагатиметься їх виправдати.

GEX_4024

Директор Департаменту Укрзалізниці Віталій Махінчук у свою чергу погодився, що перехід на ринкові рейки роботи для компанії, яка 68 років субсидувалася державою, це дійсно складний процес. При цьому очікується, що Укрзалізниця повинна забезпечити 6.7% ВВП в 2016 році.

Валерій Луговець, представник Асоціації транспортно-експедиторських та логістичних організацій України «Укрзовніштранс» звернув увагу, що на ринку збільшується попит на транзитні перевезення. В цьому контексті важливим є налагодження процедур швидкого та ефективного перетину кордону. Він привів приклад вдалого українсько-польського експерименту по спільному контролю на пунктах пропуску під час проведення ЕВРО-2012.

Про успішний запуск в Україні реформи державних закупівель розказав учасникам форуму менеджер проекту GPA Олексій Михайличенко. Якщо раніше державні закупівлі мали вагому «корупційну» складову, то зараз ситуація вже змінилась, в значній мірі завдяки запровадженню електронної системи публічних закупівель PROZORRO. Зі слів пана Михайличенка система вже надає понад 12% економії бюджетних коштів від обсягів ринку публічних закупівель України, який оцінюється в 250 млрд. грн. в рік.  Також він зупинився на можливостях, які надає Угода про публічні закупівлі СОТ.

GEX_4376

Євген Рокицький, радник з міжнародних відносин порталу UBIZ, зупинився на можливостях доступу  польських підприємців на українські ринки проблемних активів. «З реформою виконавчого провадження значно активізується продаж активів, які у вартісному вираженні складають понад 560 млрд.грн» – зазначив він.

У рамках форуму також розглядались переваги інвестування в регіони України. Зокрема, Роман Матис, начальник управління інвестиційної діяльності Львівської обласної державної адміністрації, зауважив, що сьогодні проблеми інвесторів доносяться до усіх відповідальних суб’єктів прийняття рішень, які здатні вплинути на ситуацію. За словами пана Матиса у діалозі з інвесторами вдалось з’ясувати, що сьогодні їх турбують три основні проблеми: заборона на вивід дивідендів, обов’язковий продаж 75% валютної виручки та бюрократія. Широке обговорення цих проблем вже призвело до певних результатів: нещодавно було скасовано вимогу обов’язкового продажу 75% валюти, яка заходить у формі інвестицій, а також проголосовані зміни щодо відміни обов’язкової державної реєстрації інвестицій. Роман Матис також навів приклади останніх успішних проектів з іноземними інвестиціями, що запускаються на Львівщині: Fujikura, Nexans, Klingspor.

GEX_4416

Завершальна сесія форуму була присвячена презентаціям інвестиційних проектів фіналістів Міжнародного конкурсу. Проекти представили українські компанії, які готові запустити свою діяльність на території Польщі. Інноваційністю відзначилися пропозиції в таких галузях як машинобудування, переробна і легка промисловість, аграрний сектор, ІТ.

Наступний форум традиційно відбудеться в Києві восени 2016 року.

GEX_4565

Партнерами форуму виступили:
ексклюзивний страховий партнер – страхова компанія «Універсальна»;
фінансовий партнер – АТ «Укрексімбанк»;
ексклюзивний юридичний партнер – Міжнародний правовий центр EUCON;
офіційний авіа-перевізник – Міжнародні авіалінії України;
офіційні партнери: PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, NEWAG Group, Instytut Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej, UDP, UBIZ.

ФОТОЗВІТ з Форуму

Репортаж телеканалу ICTV з форуму

Польське радіо

Репортаж газети “Юридична практика” з форуму:

Програма форуму