Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

  • Українська
  • Polski

Без меж, протоколу й відверто: у Варшаві відбулась неформальна зустріч представників українського та польського бізнесу з Президентом України

31 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський здійснив свій перший офіційний візит до Республіки Польща.

У цей день у Варшаві Президент України провів офіційні переговори з Президентом Анджеєм Дудою, Прем’єр-міністром Матеушем Муравецкі і Маршалком Сенату Станіславом Карчевським.

На завершення робочого дня з ініціативи Асоціації українського бізнесу в Польщі та за підтримки Посольства України в Республіці Польща в українському ресторані “Бачевських” відбулась ділова зустріч Володимира Зеленського з представниками бізнес-спільноти двох країн і невеликою групою українських студентів, які навчаються в цій країні.

Модерували  зустріч президент Асоціації українського бізнесу в Польщі, керуючий партнер Юридичної групи EUCON Ярослав Романчук та голова ради Асоціації, член правління Міжнародного товариства польських підприємців в Україні Іренеуш Дерек.

Президента України на зустрічі супроводжували: Олександр Данилюк – секретар Ради національної безпеки і оборони України, Дмитро Кулеба – Віце-прем’єр міністр з питань європейської інтеграції України; Вадим Пристайко – Міністр закордонних справ України, Олексій Оржель – Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища, Максим Нефьодов – голова Державної митної служби України, Ігор Жовква – керівник головного департаменту зовнішньої політики і європейської інтеграції Офісу Президента, Ігор Новіков – радник Президента, Юлія Мендель – прес-секретар Президента, а також Посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця та інші представники дипломатичної місії.

У зустрічі взяли участь 40 представників бізнесу – найбільші інвестори двох країн, серед яких були українські інвестори, які ведуть бізнес-діяльність на території Польщі, і представники польського бізнесу, які інвестували і працюють на українському ринку, а також керівники найбільших банків і фінансових установ Польщі. Зокрема, від Асоціації українського бізнесу в Польщі участь взяли: Домінік Дещ – директор Aluprof System Ukraina; Малгожата Волтасік – член правління, комерційний директор Grupa Kęty S.A.; Бартош Кобилецькі – генеральний директор Bella Center; Павел Тарасевіч – генеральний директор Lirene Ukraina; Гжегож Сатковські – голова правління Kredobank S.A; Збігнєв Тулін – засновник Plastics International; Анджей Росіньскі – голова правління, власник Waimea Holding S.A.; Лешек Голабецькі – голова правління, власник UNIBEP S.A.; Вадим Сень – власник ТОВ «Альфа Центр»; Михайло Семенов – власник TMM Express; Сергій Шапран – власник БРАЗ (Броварський алюмінієвий завод); Мирон Костів – голова правління Польського заводу „Геліос” (з 2011 р. український власник/інвестор  ВАТ Іскра”); Василь Раківненко – співвласник Міжнародної транспортної компанії SERVIRED Spz o.o. та ін.

У межах зустрічі учасники мали можливість безпосередньо поспілкуватися з Президентом України, обговорити проблемні аспекти та питання ведення господарської діяльності в Україні та Польщі, особливості бізнес-взаємодії двох країн, інвестиційний клімат і перспективи його зміни, а також змогли представити свої ідеї і нові механізми вирішення проблемних питань.

Зокрема, учасники говорили про питання реалізації митної політики і митних процедур, про дозволи для транспортних компаній, що здійснюють міжнародні перевезення, про зниження або скасування митних зборів, ПДВ на обладнання, яке ввозиться виробничими підприємствами в нашу країну для власних потреб, про відтік і варіантах повернення людського капіталу, про земельну реформу і ряд інших питань.

Володимир Зеленський, разом з представниками уряду та офісу президента, активно обговорювали механізми взаємодії влади з підприємцями з метою вирішення поставлених завдань. Президент України наголосив на особливому значенні зустрічей подібного формату і підкреслив важливість діалогу у відносинах бізнесу і влади Польщі та України в міжнародному контексті для максимально успішного і плідного співробітництва.

Крім нагальних питань, учасники зустрічі обговорювали і важливі прийдешні питання майбутніх реформ.

Так, Ярослав Романчук передав Президенту концепцію земельної реформи в Україні, що складається з дев’яти законопроектів, яка розроблена командою адвокатів польського і українського офісів Юридичної групи EUCON.

«Концепція» може стати універсальним механізмом вирішення «хворого» земельного питання, в тому числі щодо скасування мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення та запровадження ринку землі. Її зміст полягає в тому, що автори розробили конкретні пропозиції щодо реалізації завершального етапу земельної реформи в Україні. У тексті «Концепції» міститься детальний опис кожного із запропонованих заходів, а також відповідна аргументація і очікувані результати від впровадження “Концепції”. Президент України Володимир Зеленський позитивно оцінив ініціативу та запропонував розробникам долучитись до процесу реформування земельної галузі.

В цілому зустріч виявилася досить плідною, підтвердивши гостру необхідність встановлення безпосереднього контакту між владою і підприємцями Польщі та України.

Президент України підкреслив, що поважає українських інвесторів в Польщі, але закликав інвестувати в Україну і пообіцяв особисто захищати інтереси не тільки іноземних інвесторів, але і українських.

З ініціативи Ярослава Романчука на зустріч був запрошений Марчін Свєнціцький, новообраний Бізнес-Омбудсмен України, який у своєму виступі ознайомив Президента з першочерговими кроками, які він має намір зробити на цій посаді, і поінформував, що до своїх обов’язків приступає в середині жовтня.

Завершився вечір на позитивній ноті з великими надіями і планами на майбутнє.