Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

  • Українська
  • Polski

VIII Міжнародний форум «Дні Українського Бізнесу в Польщі»

10 травня 2018 року у Варшаві пройшов VIII Міжнародний форум «Дні Українського Бізнесу в Польщі», який вже традиційно збирає на одному майданчику, представників державних органів влади та бізнесу України і Польщі з метою обміну досвідом та пошуку спільних інтересів для співпраці.

Зокрема, в рамках цьогорічного форуму у Варшаві, учасники обговорили перспективи польсько-української співпраці в економічній сфері та перспективи реалізації спільних транспортних та інфраструктурних проектів, торкнулись питання залучення іноземних інвестицій в Україну, презентували економічний потенціал Одеського та Донецького регіонів.

Українська делегація була представлена на форумі у складі  Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща Андрія Дещиці; Заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва України Тараса Токарського; Керівника Державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака;  Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи України Володимира Ставнюка;  В.о. Голови Одеської обласної ради Юрія Дімчогло; Радника з питань міжнародного співробітництва Донецької Агенції Регіонального розвитку Руслана Кулика.

З польського боку участь у форумі взяли Радник міністра Міністерства Інвестицій та Розвитку Кшиштоф Сівек; Заступник міністра інфраструктури Республіки Польща Анджей Біттель; Заступник Директора Державних Доріг і Автомагістралей Республіки Польща Івона Стемпень – Котларек;  Заступник Голови Правління PKP Polskich Linii Kolejowych S.A Марек Олкевич; Голова правління PKP LHS sp. z o.о,  Збігнев Трацихліб;  Голова Правління PKP Intercity Марек Хранюк та інші.

Відкриваючи захід, Ярослав Романчук, голова організаційного комітету форуму, керуючий партнер EUCON Міжнародного правого центру, президент Асоціації українського бізнесу в Польщі, привітав учасників заходу та повідомив, що це вже восьмий захід, і не може не радувати той факт, що дана подія викликає значний інтерес у бізнесу як в Україні, так і в Польщі. Він зазначив, що при підготовці до форуму, організатори намагалися не просто охопити найактуальніші питання польсько-української співпраці, але і залучити до участі у заході відповідні міністерства та державні органи з обох країн, щоб з перших вуст почути про теперішній стан та перспективи розвитку економічних відносин між Україною та Польщею.

перше фото

В рамках першої панельної дискусії «Перспективи та виклики для польсько-української співпраці через призму економічних інтересів», Ярослав Романчук та Іренеуш Дерек, Голова Ради Асоціації українського бізнесу в Польщі, розповіли про динаміку польсько-української співпраці, презентувавши стан зовнішньої торгівлі України за 2017 рік та про торгове партнерство України із Польщею (вказавши на послуги та товарні групи, експорт та імпорт яких здійснювався найбільше).

2

В свою чергу Андрій Дещиця, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польщі, наголосив на важливості подібних заходів для бізнесу, оскільки вони сприяють налагодженню зв’язків між підприємцями з Польщі та України. Також він зазначив, що прослідковується, хоч і не значний, але зріст товарообігу між Україною та Польщею.

Кшиштоф Сівек, Радник міністра Міністерства Інвестицій та Розвитку, звернув увагу на те, що Міністерство Інвестицій та Розвитку Польщі завжди підтримувало і підтримує співпрацю між Україною та Польщею, а останнім часом велику увагу приділяє допомозі саме малому та середньому бізнесу, це стосується і українського бізнесу, який виходить на ринки Польщі. Крім того, Міністерство також приділяє велику увагу та підтримує співпрацю між країнами на регіональному рівні.

3

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Тарас Токарський, який відповідальний за реформу децентралізації, повідомив, що сьогодні в Україні особлива увага приділяється сільським регіонам, де створюються соціальні об’єкти, медпункти задля утримання населення від зовнішньої і внутрішньої міграції та використання потенціалу таких регіонів. Він також зазначив, що порівняно з іншими європейськими країнами в  Україні відносно низький рівень безробіття (8%), за минулий рік ВВП склало 4,6%, а за прогнозами на цей рік має скласти 4,5%, що в свою чергу повинно залучити іноземні інвестиції в країну.

4

Володимир Ставнюк,  Голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи України, зупинився на проблемах надходження інвестицій в Україну, назвавши головні із них – це  безпека, судова реформа та кредитний рівень держави, який на сьогоднішній день дуже малий. Тому головним завдання Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Україні є допомога інвесторам, які входять на ринок України.

5

Також серед спікерів першої панельної дискусії був Лех Пілавські, Генеральний директор Конфедерації LEWIATAN, котрий зазначив, що наразі змінюється контекст глобальної економіки, в тому числі європейської, що в свою чергу призводить до нових викликів для бізнесу і політики, які можливо подолати лише шляхом спільного партнерства між Україною та Польщею.

7

Вадим Сень, Заступник Голови Ради Асоціації українського бізнесу в Польщі, Голова Правління  компанії SenV Group поділився особистим досвідом виходу на ринок Польщі. «Якщо ви плануєте виходити на польський ринок, ви повинні бути готові до сильної конкуренції з місцевими компаніями, які мають дофінансування та більший доступ до фінансових ресурсів», – наголосив Вадим Сень.

Друга панельна дискусія  була присвячена питанню транснаціональним транспортним коридорам та спільним інфраструктурним проектам

Славомір Новак, керівник Державного агентства автомобільних доріг України, презентував проект GO Highway, який є важливим не лише для Національної транспортної стратегії, але й для економічних, соціальних та культурних зв’язків між Україною та ЄС. Зі слів пана Новака, в цьому році в Україні зроблено важливий крок для подальшого розвитку дорожньої інфраструктури, парламентом було ухвалено зміни до законодавства про концесію доріг, що створило сприятливі умови для інвесторів, які мають змогу будувати дороги в Україні.

«Важливим кроком у співпраці між Україною та Польщею стало підписання контрактів в рамках реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги», – зазначив Славомір Новак.

9

В своєму виступі Івона Стемпень – Котларек, Заступник Директора Державних Доріг і Автомагістралей Республіки Польща, повідомила, що Польща наразі реалізує проекти по побудові доріг, які мають бути завершені до 2023 року, також заплановано в кінці цього року розпочати будівництво доріг, які ведуть до кордонів з Україною.

Про потенціал морських портів України розповів Анатолій Яблунівський,  Начальник Адміністрації Херсонського морського порту. Зокрема, пан Анатолій презентував водний шлях E-40, проект відновлення водного магістрального шляху E-40 на ділянці Дніпро – Вісла, який з’єднує Балтійське та Чорне море, наголосивши, що даний проект реалізується в рамках співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

_1130643

Марек Олкевич, Заступник Голови Правління PKP Polskich Linii Kolejowych S.A зазначив, що наразі продовжується тісна співпраця та розбудова залізничної інфраструктури, а саме – PKP PLK S. A. інвестує  у залізничні прикордонні переходи між країнами та в прикордонні залізничні лінії, в 2020 році буде подовження вантажного коридору з Явожно-Щакова до Медикі.

Кароль Кубіца, керівник Іноземного Торгового Представництва в Києві Польського Агентства Інвестицій та Торгівлі (PAIH), розповів, як за рахунок іноземних представницвт по всьому світі, і в тому числі в Києві, PAIH підтримує іноземну експанцію.

В свою чергу про можливості для фінансування експорту та іноземної експансії, які здійснюються BGK в Польщі (Банком Національного Господарства Польщі) розповів Пьотр Куффель, Менеджер відділу Експортного Фінансування Департаменту Структурного Фінансування Національного Господарства Польщі.

13

Про економічний та інвестиційний потенціал Одеського регіону розповів Юрій Дімчогло, в. о. Голови Одеської обласної ради, зазначивши про розвинену транспорт-логістичну структуру регіону, промисловий потенціал, потужний аграрний сектор та активне впровадження відновлювальної енергетики.

11

Руслан Кулик, Радник з питань міжнародного співробітництва Донецької Агенції Регіонального розвитку презентував Донецьку Агенцію Регіонального Розвитку та економічний потенціал Донецької області.

В рамках форуму учасники також обговорили питання міграційних процесів та «кадрового голоду» в Польщі, а також вплив цих процесів на роботодавців, про які детально розповіла Анетта Гузек-Рошик, Керуючий директор, Міжнародної рекрутингової групи GlobalJobGate, м. Варшава.

12

Також спікери форуму підняли питання інвестиційної привабливості України, розповіли про швидкість та доступність реєстрації  бізнесу та про особливості податкової системи в Україні. Також обговорили варіанти майбутньої співпраці з виробництва будівельних матеріалів і т.д.

Організаторами заходу виступили EUCON Міжнародний правовий центрАсоціація українського бізнесу в ПольщіПольська Конфедерація Роботодавців Lewiatan.

Співорганізатори форуму Міжнародне товариство польських підприємців в УкраїніМіжнародна рекрутингова група Global Job Gate.

Форум пройшов під патронатом Міністерства Інвестицій та Розвитку Польщі, Посольства України в Республіці Польща, Консульства України в Гданську та за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань транспорту.

ФОТОЗВІТ ЗАХОДУ

Програма