Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

  • Українська
  • Polski

VII Міжнародний форум «Дні Польського Бізнесу в Україні» – підбиваємо підсумки

Вже всьоме представники влади та бізнес-спільноти України і Польщі об’єдналися в рамках Міжнародного форуму «Дні Польського Бізнесу в Україні» та обговорили існуючі проблеми та перспективи розвитку польсько-українських економічних відносин. Форум пройшов 26 жовтня 2017 року в Києві та зібрав близько 200 учасників.

Форум відбувся під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні та за підтримки Міністерства інфраструктури України та Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща у Києві.

Організаторами форуму виступили  EUCON Міжнародний правовий центр та Асоціація українського бізнесу в Польщі.

Співорганізатори – Міжнародне товариство польських підприємців в Україні,  Конфедерація Роботодавців Левіатан,  Міжнародна правнича група “IBGROUP” та Комітет Верховної Ради України з питань транспорту.

Перша панельна дискусія  заходу була присвячена розвитку польсько-українським економічним відносинам в контексті Угоди про зону вільної торгівлі. Відкриваючи панельну дискусію Ярослав Романчук, президент Асоціації українського бізнесу в Польщі, керуючий партнер EUCON Міжнародний правовий центр, назвав статистичні дані згідно яким за останній час експорт із нашої країни до країн ЄС збільшився на 22%, а експорт із країн Євросоюзу складає близько 27%. «Щодо інвестиційного клімату, хочеться відмітити, що за останні три роки кількість польських інвестицій в нашій країні не зменшилося, але негативним є те, що за ці роки вони і не збільшилися» –  повідомив Ярослав Романчук.

GEX_4777

В свою чергу Іренеуш Дерек, голова ради Асоціації українського бізнесу в Польщі, зазначив, що на сьогодні для бізнесу залишаються відкритими цілий ряд питань, і саме вирішення даних питань у майбутньому сприятиме покращенню польсько-українських економічних відносин.

GEX_4730

За словами Андрія Демчука, директора департаменту залучення інвестицій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Польща стала вікном для європейського бізнесу в Україну. «Раніше інвестиції направлялися в малий і середній бізнес, а сьогодні інвестуються великі бізнес-проекти, і уряд робить все можливе, в тому числі і на законодавчому рівні, для залучення інвестицій», – наголосив Андрій Демчук.

Кшиштоф Сівек, радник Міністра розвитку Республіки Польща, повідомив, що основною проблемою, яка стоїть на заваді більш активному співробітництву у сфері інвестування, стала нестача повномасштабного аналізу та збору інформації, яка давала б змогу оцінити ситуацію в країні в цілому, оскільки інвестори перш ніж вкласти гроші в певний бізнес-проект схиляються до попередньої оцінки ризиків.

GEX_4879

Під час свого виступу Яцек Жур,  заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні, висловив сподівання, що процес  впровадження реформ  в Україні буде пришвидшено, оскільки це відіграло б значну роль у покращенні інвестиційного клімату.

GEX_4937

Багато позитивних тенденцій у співпраці України та Польщі відмітив Петро Матіяшек, заступник директора Офісу із залучення і підтримки інвестицій при КМУ.  Генрік Собчук – професор Польської академії наук, наголосив, що  для успішного втілення інноваційної економіки потрібно плідно співпрацювати із науковими установами.

Пьотр Ціарковскі, голова Міжнародного товариства польських підприємців в Україні, відзначив, що саме судова реформа та державні гарантії захисту іноземних інвесторів будуть основним аргументом  для надходження інвестицій з Польщі та Європи в Україну. Серед позитивних змін пан Пьотр відмітив впровадження системи публічних електронних закупівель ProZorro .

GEX_5040

Друга панельна дискусія була присвячена транспортним, інфраструктурним та логістичним проектам.

Зокрема, Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури України, розповів про конкретні приклади реалізації спільних проектів, направлених на розвиток інфраструктури і транспортних сполучень. Анна Юрченко, директор Міжнародного департаменту Державного агентства автомобільних доріг України, проінформувала, що вже укладені п’ять контрактів з польськими компаніями, які виграли тендер на будівництво доріг. Також спікер додала, що  на сьогоднішній день Укравтодор разом із Міністерством інфраструктури реалізує амбітний проект по будівництву автомобільної дороги, яка покликана з’єднати  порти Балтійського моря на території Польщі з портами Чорного моря на території України, а саме з портами Одеського регіону.

GEX_5111

«Відкриття нових контрольно-пропускних пунктів на кордоні та будівництво двох нових транспортних коридорів – це важлива транспортна ініціатива, яка може стати новим надійним мостом між північною та південною Європою, а також допоможе інтеграції транспортних систем України та ЄС», –  зазначив Пшемислав Вробель, радник директора Центру транспортних проектів ЄС.

Не менш важливими стали поради Леха Пілавські, генерального директора Польської Конфедерації Роботодавців LEWIATAN, щодо побудови доріг. Він запропонував  розвивати цифрову інфраструктуру та автономний транспорт.

GEX_5083

В свою чергу, Лев Захарчишин – Генеральний консул України у м. Гданську, порекомендував відійти від співпраці «Україна як ресурс дешевої робочої сили» і перейти до формату «Як вести спільний бізнес в Україні», в іншому випадку відносини не будуть взаємовигідними.

GEX_5202

В рамках третьої сесії форуму учасники обговорили польські інструменти для бізнесу та надали практичні поради українським інвесторам і експортерам при виході на ринки ЄС.

Кшиштоф Сівек – керівник проекту, Радник Міністра розвитку Республіки Польща, презентував Польську програму підтримки підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів.

Марчін Булінські, Уповноважений Правління, Польське агентство інвестицій та торгівлі, розповів про польські фінансові інструменти та способи підтримки бізнес-проектів.  Він зазначив, що іноземні компанії, які зареєстровані в Польщі, відповідають польським компаніям та користуються всіма  перевагами на рівні із національними.

GEX_5343

Ігор Яценко – старший партнер, керівник офісу в м. Варшава EUCON Міжнародний правовий центр, ознайомив учасників із нюансами сертифікації і стандартизації української продукції. Він зазначив, що існує декілька систем сертифікації, а основною із них являється система маркування ЄС. Сертифікація може проходити в обов’язковому і добровільному порядку. Обов’язкова сертифікація проводиться із залученням нотифікованого органу. Крім того, Ігор Яценко розповів про етапи проведення сертифікації та надав перелік органів, які вправі здійснювати контроль за дотриманням положень, що регламентують процес впровадження продукції на ринок ЄС.

Анетта Гузек-Рошик, керуючий директор, Міжнародна рекрутингова група GlobalJobGate м. Варшава, розповіла про переваги працевлаштування в Польщі, наголосивши на важливості працевлаштування  в установленому законом порядку. В тому числі, було зазначено про спрощений спосіб працевлаштування на основі декларації, яка діє для вихідців із певних держав (в тому числі і для України), також пані Анетта додала, що обов’язки з боку роботодавця відносно іноземного робітника і відносно громадянина Польщі – однакові, тому остерігатись певних ускладнень не варто.

Про правила ведення бізнесу в Польщі та про привабливість польського ринку  для українських інвесторів розповів Андрій Романчук – радник з міжнародного корпоративного та податкового права, Міжнародний правовий центр EUCON м. Варшава. Також спікер озвучив правила ведення бізнесу в спеціальних економічних зонах та  розкрив особливості податкової системи Польщі.

GEX_5380

Остання сесія форуму була присвячена практичним прикладам ведення бізнесу в Польщі. Своїм досвідом ведення бізнесу в Польщі поділилися Славомір Новак – віце-голова Правління Mirbud S.A. м. Скерневіце, Лодзь, Анатолій Кобзаренко – засновник, Kobzarenko Sp. z o.o. м. Лодзь, Інна Ярова – засновник Promobill.eu Sp z.o.o м. Варшава, Наталія Демченко – радник з митної логістики, Митне агентство Nr 240 Dip Sp. z o.o. м. Краків, Тетяна Туча – засновник , Liga Gompany Sp.z.o.o м. Варшава.

Зокрема, Анатолій Кобзаренко, засновник  Kobzarenko Sp. z o.o. в м. Лодзь, виробник сільськогосподарської техніки, проінформував учасників заходу, чому він вирішив побудувати завод в Польщі, а не в Україні.  Серед переваг пан Анатолій назвав – спрощену процедуру отримання земельної  ділянки, до того ж, до земельної ділянки вже підведені всі комунікації (електропостачання, газ, водовідведення), але одна із особливих умов – отримання 50% компенсації за інноваційний проект.

«При виході на польський ринок необхідно враховувати специфіку покупця.  В Польщі покупець досить раціональний, на відміну від України, де покупець більш емоційний, тому при виході на польський ринок варто розпочати із знижки або акції. На щастя, сьогодні є такі інструменти як e-commerce, що нададуть можливість зробити більш бюджетні перші кроки на іноземний ринок», – поділилася своїм досвідом Інна Ярова.

GEX_5600

На завершення Ярослав Романчук подякував всім учасникам та проінформував, що в рамках Днів Польського Бізнесу в Україні 27 жовтня 2017 року в Одесі відбудеться круглий стіл на якому буде презентована «Польська програма підтримки підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів».

GEX_4743

На відкритті заходу з привітальним словом виступив Марек Сівець – генеральний директор Благодійного Фонду «Меморіал Холокосту «Бабин Яр».

Організатори форуму висловлюють щиру подяку офіційним партнерам заходу БО «Меморіал Холокосту «Бабин Яр» та компанії «КЕН-ПАК Україна».

Фотозвіт VII Міжнародний форум «Дні Польського Бізнесу в Україні»

 

Відео-репортажі

Відео-репортаж телеканалу ICTV

Відео-репортаж 5 канал

Відео-репортаж Перший Діловий телеканал