У Варшаві відбувся VI Міжнародний форум «День Українського Бізнесу»
18 травня 2017 року у Варшаві відбувся один із найбільш масштабних заходів в польсько-українському економічному співробітництві – VI Міжнародний форум «День Українського Бізнесу» в Польщі, головна мета якого – створення майданчику для обміну ідеями, налагодження співпраці між обома країнами та сприяння зростанню притоку прямих іноземних інвестицій в українську економіку.
Цьогорічний форум пройшов під патронатом Посольства України в Республіці Польща та за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Організаторами заходу виступили Асоціація українського бізнесу в Польщі та Міжнародний правовий центр EUCON, співорганізатори – Конфедерація Левіатан, Міжнародне товариство польських підприємців в Україні, Офіс із залучення та підтримки інвестицій.
Українську урядову делегацію на форумі репрезентували Михайло Тітарчук – заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Надія Казначеєва – заступник Міністра інфраструктури України, Петро Maтіяшек – заступник директора Офісу із залучення і підтримки інвестицій при КМУ, Марек Роберт Залєсний – член правління ПАТ «Укрзалізниця», Наталія Блажівська – суддя Вищого адміністративного суд України, Арсен Дідур – заступник голови Чернігівської обласної ради, Ольга Сивак – начальник управління інвестицій та проектів Львівської міської ради та інші.
Польську сторону представляли Єжи Квіцінські – державний секретар в Міністерстві розвитку Республіки Польща, Єжи Шміт – заступник Міністра інфраструктури і будівництва Республіки Польща, Мачей Вронскі – голова Правління Асоціації працедавців транспорту і логістики Польщі, Лех Пілавскі – генеральний директор Конфедерації Роботодавців LEWIATAN, Мачей Вронскі – голова Правління Асоціації працедавців транспорту і логістики Польщі, Яцек Ключковскі – координатор з питань України Інституту Східноєвропейських Досліджень та інші.
Відкриваючи першу панельну дискусію, яка була присвячена зоні вільної торгівлі і польсько-українському економічному співробітництву, Ярослав Романчук, адвокат, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON, президент Асоціації Українського бізнесу в Польщі, наголосив, що це вже шостий форуму, і це говорить як про актуальність подібних заходів, так і про інтерес до польсько-українських економічних відносин.
Заступник міністра розвитку Польщі Єжи Квецінський відмітив, що в економічних відносинах України і Польщі після кількох років стагнації спостерігається позитивна динаміка, у першому кварталі товарообмін між країнами зріс. «Після стагнації 2014-2015 років у 2016 році товарообмін між країнами зріс на 17% і становив майже 6 млрд. євро. Оптимізму додає також перший квартал цього року: спостерігається зростаннях товарообміну на 39%»,- підкреслив Єжи Квецінський.
В своєму виступі Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, зазначив: «На сьогоднішній день інвестиції – це один із найголовніших пріоритетів нашої держави. Що стосується прямих інвестицій, у нас є ріст, невеликий, але він є, за 2016 рік це 4,4 мільярда. Що стосується товарообігу з Польщею, то нам необхідно працювати над цим питанням і покращувати товарообіг, і саме такі форуми як цей, які збирають бізнес-спільноту, надають можливість пришвидшити співпрацю».
У рамках форуму було підписано Меморандум про співпрацю між Асоціацією українського бізнесу в Польщі та Конфедерацією LEWIATAN, що надасть можливість українському бізнесу тісніше співпрацювати з польськими партнерами.
Шляхи розвитку української транспортної інфраструктури і логістики обговорили учасники другої панельної дискусії, зокрема, заступник міністра інфраструктури України Надія Казначеєва, запропонувала польським інвесторам сміливіше придивлятися до українського ринку і не боятися інвестувати в українську економіку.
Марек Роберт Залєсний, член правління ПАТ «Укрзалізниця», розповів про величезний потенціалі українського залізничного транспорту та вказав на перспективи для інвесторів. Також він проінформував про плани щодо виходу «Укрзалізниці» на європейський ринок, плани перебудови її структури, щоб українська залізниця була подібна до європейської.
В свою чергу, Кшистоф Колодзій, голова представництва МАУ у Польщі, зазначив про вагомий внесок авіації в інвестиційну привабливість України, а також ознайомив учасників зі змінами, які відбуваються в галузі пасажирських перевезень.
Особлива увага учасників форуму була зосереджена на реформах в Україні. Наталія Блажівська, суддя Вищого адміністративного суду України, розкрила основні аспекти судової реформи, підкресливши, що саме ефективність судових процесів впливає на рівень захисту прав інвесторів в Україні.
Інга Лівандовська, експерт з публічних закупівель Міжнародного правового центру EUCON, розповіла про систему публічних електронних закупівель ProZorro. «За рахунок даної реформи, процедура закупівель стала відкритою, прозорою, і найголовніше – доступною для постачальників, незалежно від їх місця знаходження та країни. Для Польського бізнесу – став доступний новий ринок (ринок публічних закупівель) який за 2016 рік склав близько 10 млрд. євро.», – повідомила Інга Лівандовська.
Окрема сесія форуму була присвячена регіонам України, на якій були презентовані Чернігівщина та Львівщина. Про можливості та перспективи Чернігівщини розповів Арсен Дідур, заступник голови Чернігівської обласної ради, Ольга Сивак, начальник управління інвестицій та проектів Львівської міської ради, презентувала інвестиційний потенціал Львова.
Також на форумі виступили представники бізнесу, так Пьотр Ціарковські, голова Міжнародного товариства польських підприємців в Україні, поділився власним досвідом ведення бізнесу в Україні. В рамках Форуму відбулася презентація чернігівського ПП «НВФ «Регмік», яке випускає більше 800 модифікацій контрольно-вимірювальних приладів власної розробки. Євген Радовенюк,виконавчий директор Grain Alliance, ознайомив учасників заходу із перспективами інвестування в біопаливо. Віталій Скочко, керівник інвестиційних проектів, ТОВ «Астарта-Київ», розповів про особливості інвестування в сільське господарство України, зазначивши, які ризики та перспективи можуть очікувати польських інвесторів.
Закриваючи форум, Ярослав Романчук подякував представникам урядових делегацій та учасникам за участь у заході, а також особливу подяку висловив представники польської ліги українських студентів за допомогу в організації форуму та проінформував, що наступний, вже VII Міжнародний форум «Польський Бізнес День», відбудеться осінню цього року в Києві.
ЗМІ про форум: Польське радіо ; «Укрінформ» ;«Закон і Бізнес»
ІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ РАДІО-ПАРТНЕР
АВІА-ПАРТНЕР