Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

  • Українська
  • Polski

Інвестиціями єдиними? Шляхи покращення польсько-українських відносин вкотре стали об’єктом обговорення ХІ Міжнародного форуму «Дні польського бізнесу в Україні»

14 листопада у Києві відбувся ХІ Міжнародний форум «Дні польського бізнесу в Україні» – один із наймасштабніший заходів, який став одним із передових майданчиків для розвитку українсько-польських відносин. Цьогоріч у заході взяли участь близько 130 учасників, серед них бізнесмени державні службовці, дипломати, громадські діячі  України та Польщі.

ФОТОЗВІТ

Форум привітальним словом відкрив Президент Асоціації українського бізнесу в Польщі та керуючий партнер Юридичної групи EUCON Ярослав Романчук. Він надав короткий аналіз статистики щодо торговельно-економічних відносин України з країнами ЄС, зокрема з Польщею, вказав на значне зростання позиції України в цьогорічному рейтингу «Doing Business».

imgonline-com-ua-Resize-hF2mo6Ny2UAuU

Активна робота форуму розпочалась Першою панельною дискусією на тему «Чи стане Польща основним торговим партнером України та як можуть змінитися економічні та інвестиційні пріоритети двох країн?», модератором якої став Ярослав Романчук.

imgonline-com-ua-Resize-S03kze4MqS

Так, Андрій Клочко, заступник Директора Департаменту торгівлі та міжнародного співробітництва в Міністерстві підприємництва і технологій Республіки Польща, акцентував увагу на спільному корінні та культурних зв’язках між двома країнами, політиці відновленні взаємодовіри між двома державами, зокрема співпраці комітетів та економічній співпраці.

imgonline-com-ua-Resize-gpdnN5cyJpqc

«Даний форум – хороша платформа для зміцнення економічних, торговельних, культурних стосунків між країнами», – зазначив Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі. Окрім того, пан Посол відзначив важливість спільних проектів, а також дав позитивне передбачення щодо темпів реформ в Україні у зв’язку з приходим нової влади.

imgonline-com-ua-Resize-jDhiAwWTWF3b

Артур Домбковський, заступник директора Департаменту торгівлі та міжнародного співробітництва в Міністерстві підприємництва і технологій Республіки Польща, обговорив із колегами роль туризму для економіки, зростання рівня товарообігу між двома країнами, а також розвиток і зв’язок бізнесу для зміцнення стосунків, питання фінансово-технічних інвестицій.

imgonline-com-ua-Resize-Q7szjnos3cy

Ігор Баранецький, радник, Керівник підрозділу з економічних питань Посольства України в Республіці Польща, у свою чергу, окрім позитивних рис у відносинах між двома країнами, також говорив про проблеми в логістиці, зокрема у плані мультимодальних перевезень, автомагістралей, залізниці та портових сполучень.

imgonline-com-ua-Resize-ehMwoD32AKgzRT5w

«Польща – шанс для України потрапити на ринок Європи», – заявив Кароль Кубіца, керівник закордонного бюро, PAIH Польська агенція іноземних інвестицій і торгівлі. На думку керівника РАІН, необхідно підтримувати та розвивати інвестиційні проекти, господарський бізнес. Також, пан Кубіца підкреслив, що Польща зацікавлена в українському бізнесі та сприянні його розвитку.

imgonline-com-ua-Resize-eEP2vgF7NAl

Анджей Трела, директор департаменту розвитку і основних відносин Конфедерації Роботодавців Lewiatan (Польща), вказав, що українські товари у Польщі є популярними, особливо напої. Експерт стверджує, що Україна потребує розширення географії та масштабів експорту.

imgonline-com-ua-Resize-DDGykH7nAL6

Панельну дискусію завершив Пьотр Ціарковські, голова Міжнародного товариства польських підприємців в Україні, що озвучив думку про необхідність зміни негативного середовища для розвитку бізнесу – зниження тиску з боку влади, покращення правосуддя.

imgonline-com-ua-Resize-5x5YCXnetQkSn92e

Друга панельна дискусія, яку модерував Координатор з питань України Інституту Східноєвропейських досліджень; Надзвичайний і Повноважний Посол РП в Україні (2005-2011р.р.) Яцек Ключковські, була на тему «Будівельні та інфраструктурні проекти, пошук синергії та ланцюга доданої вартості польських та українських бізнес-партнерів».

imgonline-com-ua-Resize-as8CE2t8KMV

Після вітального слова модератора Яцека Ключковського, слово першим серед спікерів отримав Віктор Довгань, радник Міністра інфраструктури України, який говорив про підготовку концесійних проектів, зокрема автодорожніх, обмеження кількості автомобільних перевезень Польщею як негативний фактор, необхідність збільшення авіаперевезень.

imgonline-com-ua-Resize-DF1FEAKxSXNMI

Чеслав Варсевіч, голова Правління PKP CARGO (Польща), поділився інформацією щодо 10 європейських інфрастуктурних проектів, що реалізуються нині Україною, Польщею та Білоруссю. Також спікер підкреслив необхідність здійсненя інвестицій у розвиток транспортних коридорів.

imgonline-com-ua-Resize-HBR97NHQNuKA8Al

Про залізничне сполучення із Польщею, а також плани на будівництво терміналів в напрямку сполучення на Ковель, створення національного залізничного перевізника на базі «Укрзалізниці» говорив директор Департаменту АТ «Укрзалізниця» Андрій Мірошніков.

imgonline-com-ua-Resize-wYPoqSyDoVFm

«Перегін із Польщі в Україну товарів, зокрема автозапчастин, – своєрідна співпраця та участь поляків в українському бізнесі», – зазначив заступник Директора Експорту Будівництва UNIBEP S.A. (Польща) Маріуш Чабровскі, не оминувши увагою питання розмитнення товарів на кордоні.

imgonline-com-ua-Resize-6NWMorLBMNIhW

Олег Ярошенко, виконавчий директор, Конфедерація будівельників України, дав змістовну характеристику трьом законам, що прийняті цього року та спрощують умови для ведення бізнес-діяльності у сфері будівництва. Так, ці закони стосуються реформування ДАБІ, інвестування у будівництво, нормування в будівництві і т.д.

imgonline-com-ua-Resize-ftoAbhv46ZdQcugY

Олександр Кіктенко, генеральний директор «Сталекс» (Україна), додав, що покращення інвестиційного клімату, розвиток індустріальних парків та співпраця України та Польщі у галузі вагонобудівництва матимуть позитивний характер.

imgonline-com-ua-Resize-0kdoVJFYna

Вадим Сень, власник, Генеральний директор SenVGroup z o.o. (Польща), у свою чергу, дав характеристику розвитку ринку машинобудівництва в Україні та Польщі, а також особливостям ведення бізнесу і бізнес-взаємодії у вказаній галузі між двома країнами.

imgonline-com-ua-Resize-wjfk3O87j3r7Knc

Завершилась дискусія двома інформативними презентаціями – Ярослав Романчуки представив учасникам проект Ukrainian Business Hub (Українського ділового центру) у Варшаві,

imgonline-com-ua-Resize-9MnLGCSJOIl1

а представники Центру Підприємництва та Трансферу Технологій (Польща) Бартош Маєвські та Маріуш Стройни презентували дослідження «Центрально-Східна Європа щодо глобальних тенденцій: економіка, суспільство і бізнес».

imgonline-com-ua-Resize-k5ILQGtJxcH

«Інвестиційна привабливість Польщі як перспективного ринку для спільних польсько-українських інвестиційних проектів» – саме такою була тема Третьої  сесії форуму. Її модератором став Даріуш Гурчиньскі – Директор департаменту ТОВ «Пластікс-Україна».

imgonline-com-ua-Resize-1srT6Cpu47304

Отримавши слово, Сергіуш Шаповал, власник InPL Group (Польща), говорив з учасниками про групи українських підприємств у Польщі (серед клієнтів), ставки податків у Польщі, а також переваги вільних економічних зон в Польщі.

imgonline-com-ua-Resize-FUoDoqX5sKt5G

Євген Кириченко, власник міжнародної агенції з аутстафінгу «Gremi Personal» (Польща), представив інформативну презентацію щодо діяльності «Gremi Personal» як аутстафінгової компанії, зокрема розповів про особливості організації працевлаштування українців у Польщі, необхідні пункти для реалізації стартапу та пошуку персоналу, яку користь можна отримати від користування аутстафінговими послугами, а також як знайти надійних партнерів.

imgonline-com-ua-Resize-BuycOHJhWu8ai6w

Андрій Романчук, адвокат, партнер Юридичної групи EUCON (Польща), розповів слухачам про пільги і привілеї для ПАТ, переваги Польщі для інвестування та реалізації стартапів, переваги щодо захисту кредиторів, особливості реєстрації, ліквідації та обороти ПАТ.

imgonline-com-ua-Resize-31X182t9RpF0wj17

Олександр Шатковський, експерт ЄБРР, говорив про проект реалізації проекту державної закупівлі від СОТ та особливості нових редакцій законів щодо державних закупівель в Україні.

imgonline-com-ua-Resize-kcr19EtL0JdV8q

Про здійснення державних закупівель в Польщі презентувала доповідь Інга Лівандовська, юрист Юридичної групи EUCON (Польща), зокрема вона зазначила, що на сьогодні проводиться реформа державних закупівель в Польщі, прийнятий закон, який вступить в силу 2021 році, але відкритим залишається питання щодо введення електронної системи, оскільки вона в процесі розробки і невідомо, як запрацює на практиці.

imgonline-com-ua-Resize-a7KPDf36s6Jj8

Завершила сесію Тетяна Чужа, представник PAIH Польської агенції іноземних інвестицій і торгівлі, презентацією діяльності PAIH Польської агенції іноземних інвестицій і торгівлі.

imgonline-com-ua-Resize-l8h2wsblBuRheM

Яскравим завершенням ХІ Міжнародного форуму «Дні польського бізнесу в Україні» стала остання Четверта панельна дискусія на тему «Досвід та проблематика модернізації систем централізованого теплопостачання великих міст». Модерував фінальну дискусію Володимир Бузінов – радник мера м. Харкова.

imgonline-com-ua-Resize-g6n6A7YpLqJj

Про модернізування систем опалення та енергетики, необхідність об’ємного фінансування та проблеми модернізування говорив експерт у галузі опалення та енергетики Kelvin Sp. z o.o. (Польща) Міхал Святецкі.

imgonline-com-ua-Resize-ZBQ6TgCEDCKW

Заступник Міністра розвитку громад і територій України з питань європейської інтеграції Юліан Чаплінський зупинився на проблемних питаннях щодо системи теплопостачання в Україні, висловив свої погляди про модернізацію систем і запозичення досвіду західних колег, а також розповів про регіональні особливості теплопостачання.

imgonline-com-ua-Resize-C0N0gPSAb1C5

Кредитна лінія від Світового банку для «Харківських теплових мереж», використання нових систем, спрощення доступу до нових технологій – ось основні питання, які розглянув перший заступник генерального директора КП «Харківські теплові мережі» Сергій Волик. Також спікер окреслив декілька напрямків діяльності ХТМ і вказав особливості роботи із користувачами.

imgonline-com-ua-Resize-VckIIk5f8i8ox

У свою чергу, Єжи Зеласко, віце-голова правління Kelvin Sp. z o.o, розповів про особливості теплопостачання і комунальних послуг в Польщі, проблеми та бачення шляхів їх вирішення.

imgonline-com-ua-Resize-BQ1bodYmvHCAyB3

Чудовим завершенням плідної праці форуму став виступ директор дирекції з технічного розвитку КП «Київтеплоенерго» Олександр Бобрика. Так, спікер говорив про необхідність прокладання нових тепломереж, закриття неефективних котелень, модернізацію наявних.

imgonline-com-ua-Resize-bgAx0Rb5U4M4Jc

Цьогорічний форум відзначився різноманіттям озвучених думок, виникненням нових ідей та проектів, великими планами на майбутнє, цікавими дискусіями, інформативністю та приємним і плідним спілкуванням. Впевнені, що ХІ Міжнародний форум «Дні польського бізнесу в Україні» зробив свій внесок у покращення українсько-польських відносин та що окреслені плани будуть реалізовані якнайшвидше! Тож до нових зустрічей!