Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

  • Українська
  • Polski

ДСЗ провела Симпозіум для приватних агенцій зайнятості

08.02.2017 року Державна служба зайнятості провела Симпозіум  на тему «Роль приватних агенцій зайнятості у забезпечені легального працевлаштування за кордоном».

В Симпозіумі взяли участь представники Міністерства соціальної політики, приватні агенції зайнятості в Україні та члени правління фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Відкриваючи Симпозіум, Валерій Ярошенко, в.о. Голови державної служби зайнятості, зазначив, що  на сьогоднішній день питання працевлаштування за кордоном є досить актуальне, але відкритим залишається питання захисту прав українців, які працюють за кордоном. «Вирішити ці проблеми можливо лише шляхом об’єднання спільних зусиль державних установ, представників легального бізнесу, громадських та міжнародних організацій », – підкреслив Валерій Ярошенко.

Участь в Симпозіумі взяв президент Асоціації українського бізнесу в Польщі, керуючий партнер Міжнародного правого центру EUCON Ярослав Романчук, в своїй доповіді Ярослав  зупинився на правах та відповідальності роботодавців і працівників. «Питання пов’язані з працевлаштуванням, на жаль, не належить до розряду найпростіших. Отримання іноземцем легальної роботи в Польщі пов’язане з необхідністю дотримання багатьох законодавчих вимог. Тому основна наша мета – це підвищення правової грамотності наших громадян», – наголосив Ярослав Романчук. Разом з тим він повідомив, що 23 лютого 2017 року в Києві відбудеться Міжнародний форум «МІГРАЦІЯ, РОБОТА ТА НАВЧАННЯ ЗА КОРДОНОМ», основна мета якого – ознайомлення з проблемами,  які можуть виникнути при виїзді та працевлаштуванні за кордоном.

Іренеуш Дерек, голова правління Міжнародної рекрутингової групи GLOBAL JOB GATE, в свою чергу розповів про візову політику, дозволи на працевлаштування та інші міграційні питання. «Нестабільна економічна ситуація в країні змушує громадян України шукати роботу за кордоном, а тому вже сьогодні необхідно знаходити шляхи легалізації даного ринку, щоб громадяни України були захищені в чужій країні.  Саме тому Міжнародна рекрутингова група GLOBAL JOB GATE почала співробітництво з Посольством України в Республіці Польща, Посольством Республіки Польщі в Україні, Міжнародним товариством польських підприємців в Україні, Асоціацією українського бізнесу в Польщі», – повідомив Іренеуш Дерек.

Серед спікерів заходу були Сергій Кікіна – директор департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України,  Роман Чернега – Голова державної служби України з питань праці, Сергій Кравченко – заступник Голови державної служби зайнятості, Інна Буреш – підполковник Адміністрації Прикордонної служби України, кандидат наук з державного управління та ін.

Своїми дослідженнями ринку праці в Україні за 2016 рік поділилися Сергій Марченко – директор з розвитку work.ua та Катерина Мащенко – керівник експортно-аналітичного центру HeadHunter Україна.

Підсумком Симпозіуму стало оприлюднення результатів соціологічного дослідження  «Настрої серед українців – заробітчан», яке було проведено в грудні минулого року групою «Рейтинг».