Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

  • Українська
  • Polski

Асоціація виступила співорганізатором ІІІ міжнародного форуму «ПОЛЬСЬКИЙ БІЗНЕС ДЕНЬ»

Про зміцнення польсько-українських економічних відносин свідчать результати проведеного щорічного ІІІ міжнародного форуму «ПОЛЬСЬКИЙ БІЗНЕС ДЕНЬ», який відбувся 26 листопада 2015 року в Києві.

До участі зареєструвалось 325 учасників, зокрема представники бізнесу, яких цікавить вихід на ринки ЄС.

Форум відбувся під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні, за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Організаторами форуму виступили:

Співорганізаторами форуму були:

Відділ сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща в Києві, як співорганізатор даного заходу, надав найбільшу допомогу в організації форуму.

Відкриваючи форум Ярослав Романчук, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON, президент Асоціації українського бізнесу в Польщі, віце-президент Польсько-української господарчої палати відмітив, що проведення уже третього форуму являється підтвердженням його актуальності. Досвід значної кількості українських інвесторів, підприємців, суб’єктів ЗЕД свідчить про те, що Польща пропонує один із найбільш вигідних (серед країн ЄС) форматів для компаній, що розвивають бізнес-проекти та створюють робочі місця. Завдяки сприятливим умовам для інвестування, стратегічному розташуванню, культурно-історичній близькості Польща сьогодні багатьма українськими компаніями розглядається як найбільш прийнятна юрисдикція для ведення бізнесу та виходу на ринок Євросоюзу. І щорічний традиційний форум «ПОЛЬСЬКИЙ БІЗНЕС ДЕНЬ» став саме тим активним комунікаційним майданчиком між представниками влади та бізнес-еліти обох країн, який надав змогу знайти нові можливості та нових партнерів у реалізації бізнес-проектів.

GEX_6346

 

В свою чергу, Бартош Мусялович, керівник Відділу сприяння торгівлі та інвестиціям Посольства Республіки Польща в Києві, як співорганізатор заходу, відкриваючи форум привітав його учасників з початком та побажав плідної роботи. Не зважаючи на зниження товарообігу між країнами він висловив позитивні очікування щодо розвитку економічної співпраці зазначивши, що після періоду регресу та кризи обов’язково приходить ріст господарської активності та, як наслідок, збільшення товарообороту між нашими країнами.

Олександр Шлапак, екс-міністр фінансів, президент Польсько-української господарчої палати (з української сторони), вітаючи учасників форуму з його початком наголосив на важливості постійного діалогу між владою і бізнесом двох країн. Зокрема відмічено, що проведення роботи над зближення та гармонізацією законодавства двох країн дасть можливість інвесторам працювати в однаковому правовому полі.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська звернула увагу на недоліки експортоорієнтованої політики України у минулі роки, зокрема на той факт, що значна питома вага сировинних товарів у структурі експорту стала причиною залежності від світових цін та потреб на ці товари. Мінекономрозвитку розуміючи важливість підтримки та просування українського експорту відновила роботу Ради експортерів при Міністерстві.

Разом із цим заступник Міністра наголосила на тому, що з 1 січня набирає чинності Угода про зону вільної торгівлі, яка створює рівні правила гри як для українського, так і для польського бізнесу. Іноземний бізнес отримає допуск до участі в тендерах на державні закупівлі, що створить конкурентне середовище та дозволить державі суттєво зекономити, зменшивши видатки.

У роботі форуму взяв участь уповноважений Ради Міністрів з питань європейських фондів та регіонального розвитку, перший заступник Міністра розвитку Республіки Польща Єжи Квєцінські. Це перший візит представника нового Уряду Польщі в Україну.

Єжи Квєцінські наголосив, що Україна є дуже важливим економічним партнером Польщі. Проте потенціал зростання торгівельних стосунків між державами ще поки не розвинутий. Україна для Польщі поки на 17-му місці по обсягам зовнішньої торгівлі. У цьому контексті євроінтеграція – це ключовий елемент для економічного розвитку України. Польща обрала цей шлях 25 років тому і тепер готова поділитись досвідом. Зокрема, один із аспектів ефективного забезпечення економічного зростання – це децентралізація та розвиток торгівлі на регіональному рівні. Єжи Квіцінський пообіцяв сприяння та підтримку українським інвесторам, які прийняли рішення започаткувати власний бізнес в цій країні.

GEX_6321

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін звернув увагу, що з метою активізації співпраці з Україною у середині грудня цього року очікується візит до України Президента Польщі Анджея Дуди. Пан Посол також провів паралель між ситуацією із зміною вектору зовнішньої торгівлі у Польщі в 90-их роках та сьогоднішньою ситуацією в Україні.

Виступ екс-міністра економіки РП, президента Польсько-української господарчої палати (з польської сторони)  Яцека П’єхоти також був зосереджений на коментуванні сьогоднішньої ситуації України у питаннях зовнішньої торгівлі. Він також поділився досвідом Польщі щодо використання фінансових інструментів для підтримки малого, середнього бізнесу та дофінансування інвестиційних проектів за рахунок коштів з європейських фондів.

Олег Дубіш, віце-президент Польсько-української господарчої палати (далі – ПУГП), голова Ради Асоціації українського бізнесу в Польщі нагадав, що для виходу на польський ринок українському бізнесу варто розуміти національні економічні інструменти, специфіку ведення тієї чи іншої господарської діяльності, а також менталітет поляків.

«Потрібно дотримуватися правових норм та правил ведення бізнесу в сусідній державі щоб уникнути затрат часу та коштів на подолання наслідків непродуманих кроків при виході на ринок Польщі»  – наголосив Олег Дубіш.

Про можливості участі українських підприємств у реалізації програми транспортної інфраструктури у Польщі розповів голова Інституту міжнародного економічного співробітництва, екс-заступник Міністра транспорту Республіки Польща,  Богуслав Ковальські.

У Польщі діють також програми державно-приватного партнерства, про формат залучення до яких учасники форуму дізнались із доповіді представника Департаменту інструментів підтримки Мінекономіки Республіки Польща Беати Матейчук.

Яким чином здійснюється урядова програма фінансової підтримки експорту проінформував представник Департаменту фінансування зовнішньої торгівлі Банку національної економіки (Bank Gospodarstwa Krajowego) Кароль Розенберг.

У рамках форуму також відбулось висвітлення інвестиційної привабливості Польщі через призму різних регіонів.

Ігор Яценко, керівник Варшавського офісу EUCON, представляючи доповідачів-представників міст Любліна, Лодзя, Кельц, Гданська, Пйонки, а також Свєнтокшишського воєводства в наступній сесії “Польща крізь призму ділової привабливості найбільш розвинених міст” наголосив на тому, що місцеві влади Польщі є надзвичайно відкритими до співпраці з інвесторами і надають повне сприяння започаткуванню власного бізнесу.

Офіс EUCON у Варшаві постійно організовує регіональні міні бізнес-місії для інвесторів. В програму місій входить знайомство та спілкування з керівниками міст та структурних підрозділів відомств, які відповідають за роботу з інвесторами.

Пьотр Ціарковські, голова Міжнародного товариства польських підприємців в Україні, наголосив на важливості ознайомлення українського бізнесу із роботою спеціальних економічних зон та програмами фінансування та дофінансування бізнес-проектів в різних регіонах Польщі. Ця інформація може в значній мірі вплинути на рішення щодо вибору локації для розміщення виробничих потужностей та на тактичні кроки при виході на ринок ЄС через Польшу.

Окрема тема була присвячена умовам ведення бізнесу в спеціальних економічних зонах. Серед спікерів був заступник директора Бюро управління інвестиційними проектами Поморської спеціальної економічної зони Ярослав Шпонарські, який зупинився на практичних аспектах реалізації інвестиційних проектів у спеціальних економічних зонах.

В рамках форуму відбулось урочисте підписання Угоди про співпрацю щодо модернізації українських локомотивів між польською компанією NEWAG SĄ та українським підприємством SKINEST UKRAINE.

Іренеуш Дерек, віце-президент ПУГП, віце-президент Асоціації українського бізнесу в Польщі на завершення форуму наголосив на важливих моментах при виборі не тільки місця реєстрації компанії, чи організаційно-правової форми майбутньої компанії а й детально ознайомитися з податковою системою країни, міграційною політикою Польщі при отримані бізнес візи та права тимчасового проживання для представників українського бізнесу. Придбання нерухомого майна чи взяття його в оренду потребує обов’язкової консультації з фахівцями та юристами.

GEX_7999

Про стадії відкриття компанії в Польщі наочно розказав радник з питань міжнародного корпоративного права Міжнародного правового центру EUCON у м. Варшава Андрій Романчук. Зокрема, він пояснив процедуру реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю, оскільки ця форма ведення господарської діяльності є найбільш розповсюдженою.

Про певні міграційні питання, в тому числі отримання робочих та бізнес віз для засновників та керівників підприємств, про проблеми та етапи подання документів на отримання тимчасового та постійного виду на проживання в Польщі  проінформувала старший партнер Міжнародного правового центру EUCON Тетяна Самсіна.

На завершення форуму Ярослав Романчук подякував учасникам, запропонував надати свої відгуки з метою удосконалення формату проведення наступних форумів, а також нагадав, що не варто переносити правила ведення бізнесу в Україні на юрисдикцію Польщі.

Повний фотоальбом з форуму можливо переглянути ТУТ.

Сторінка форуму у Facebook.

Репортажі про форум на українських телеканалах можливо переглянути:

Перший Діловий Телеканал

Телеканал новин “24”

Програма форуму