Зв’язатися з нами:

Пошук

Підписатись на розсилку

 • Українська
 • Polski

Результати V Міжнародного форуму “ПОЛЬСЬКИЙ БІЗНЕС ДЕНЬ”

24 листопада 2016 року у Києві відбувся черговий V Міжнародний форум «ПОЛЬСЬКИЙ БІЗНЕС ДЕНЬ». Протягом останніх років форум став найбільшим комунікаційним майданчиком для польсько-українського бізнесу та уже встиг зарекомендувати себе як ефективний спосіб обміну досвідом,пошуку нових можливостей для реалізації інвестиційних проектів та налагодження нових контактів з інвесторами, представниками державних та місцевих органів влади, фінансових інституцій, рекрутингових та консалтингових компаній.

ФОТОЗВІТ з форуму

1-2-copy

Організатори:

 • Відділ сприяння торгівлі та інвестицій Посольства Республіки Польща в Україні;
 • Міжнародний правовий центр EUCON;
 • Міжнародний аудиторський союз;
 • Асоціація українського бізнесу в Польщі;
 • Міжнародне товариство польських підприємців в Україні.

Девелопер-партнер – Murapol S.A.

Форум пройшов під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні та за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. У заході взяло участь понад 300 учасників, які зацікавлені у вихід на ринки ЄС через Польщу. Всього 38 спікерів зробили доповіді у рамках наступних сесії:

Сесії:

 • Польсько-українська економічна співпраця – перспективи розвитку „Чи стане 2017 р. роком інвестиційного і торгівельного буму?”
 • Інвестиційна привабливість Польщі, підтримка уряду для інвесторів і експортерів
 • Польща через призму бізнес-привабливості міст і регіонів
 • Практичні аспекти ведення бізнесу в Польщі
 • Підтримка СТАРТАПІВ та інноваційної економіки

 

Відкриваючи форум, Бартош Мусялович, керівник Відділу торгівлі та інвестицій Посольства Республіки Польща в Україні звернув увагу, що дворічна тенденція спаду товарообігу між державами у першому півріччі 2016 року була змінена. Він висловив сподівання на відбудову більш тісних економічних відносин та зростання торгівлі та інвестицій у активи обох країн.

Ярослав Романчук, керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON, президент Асоціації українського бізнесу в Польщі, наголосив, що потенціал економічної та інвестиційної співпраці між Україною та Польщею в значній мірі ще не реалізований. Він запропонував обговорити у рамках першої панельної дискусії перспективи зростання товарообігу між країнами у 2017 році.

GEX_7919 - Copy

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов звернув увагу на те, що на сьогоднішній день є всі можливості для поглиблення відносин та висловив сподівання на збільшення зовнішньоторгівельних операцій між країнами у наступному році.

Заступник Міністра розвитку Республіки Польща Маріуш Халадий у свою чергу повідомив про те, що 10% зростання товарообороту між Польщею та Україною у березні 2016 року засвідчило про зміну тенденції економічних стосунків між державами. Дворічна тенденція спаду завершилась, а інтеграційні процеси України з ЄС та зона вільної торгівлі мають сприяти закріпленню позитивних тенденцій у інвестиціях та торгівлі. Разом з цим Маріуш Халадий зазначив, що для бізнесу досить важливим залишається питання наявності стабільності та передбачуваності умов співпраці.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло наголосив на ролі розвитку громадянського суспільства в Україні як головного чинника для зміни вектору розвитку країни та її влади. Пан Посол провів паралель між Польщею за часи Революції Солідарності та Україною.

Ярослав Романчук презентував з нагоди заходу перший екземпляр Українсько-польського термінологічного словника.

5

Голова правління Міжнародного товариства польських підприємців в Україні Піотр Ціарковскі привернув увагу на те, що за останній рік в Україні є позитивні зміни у державному регулюванні бізнесу. Зокрема, він розповів про практичні переваги реформування державних закупівель в Україні та впровадження електронної системи державних закупівель Prozorro.

gex_8360

Перша сесія форуму була присвячена обговоренню інвестиційної привабливості Польщі та заходам, які вживає Уряд Польщі для підтримки інвесторів та експортерів. Окрема увага була зосереджена на публічних закупівлях у Польщі та правових аспектах участі українського бізнесу у тендерах. Серед спікерів були Голова Управління публічних закупівель Малгожата Стренцівілк, Директор Департаменту економічного сприяння, Польське агентство розвитку підприємництва Міхал Полянські, Уповноважений Правління з питань стратегії Польського агентства інформації та закордонних інвестицій Марцін Буліньскі, радник Міністра розвитку РП Кшиштоф Сівек.

GEX_8674

У рамках другої сесії форуму «Польща через призму ділової привабливості міст та регіонів» було розглянуто специфіку інфраструктури та програм стимулювання інвестицій у різних регіонах Польщі. Зокрема, представники Агентств з розвитку, індустріально-технологічних парків і мерій презентували особливості інвестиційних можливостей Вроцлава, Гдансьу, Плоцьку, Тарнува та Кельце.

Про практичні аспекти ведення бізнесу в Польщі учасники дізнались із третьої сесії форуму. Зокрема, представник польської девелоперської компанії MURAPOLКатажинаГольчикрозповілапро особливості придбання права на нерухоме майно. Керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук зупинився на особливостях бухгалтерського і податкового обліку, а також механізму використання фінансових інструментів ЄС. Про нові правила міграційної політики через призму зайнятості, робочих віз, дозволів на працевлаштування та проживання розповів Голова правління Міжнародної рекрутингової групи GLOBAL JOB GATE ГжегожВількош.

GEX_9703

Четверта завершальна сесія форуму була присвячена підтримці стартапів. Польща приділяє значну увагу стимулюванню інноваційного розвитку економіки. В регіонах функціонують індустріально-технологічні парки, міська влада впроваджує спеціальні програми підтримки новаторських проектів. У Польщі функціонує понад 40 R&D центрів та 460 університетів, що дозволило цій країні вийти на лідируючі позиції серед країн Центральної Європи по кількості науково-дослідницьких проектів.

На завершення форуму Ярослав Романчук подякував учасникам, запропонував надати свої відгуки з метою удосконалення формату проведення наступних форумів, а також нагадав, що наступний форум відбудеться уже у Варшаві у травні 2017 року.

GEX_8258

ПРОГРАМА форуму

ФОТОЗВІТ з форуму

 

ЗМІ про форум: